Menší odlehlé ostrovy USA - dovolená 2018

Detail státu

 - transparent

za cenu - .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

[Zobrazit mapu]

Howlandův ostrov, Jarvisův ostrov, Johnstonův atol, Kingmanův útes, Midway, Navassa,Palmyra,Wake.

Všechny ostrovy leží v  Tichém oceánu s výjimkou ostrova Navassa, který leží v Karibském moři. Jejich celková plocha souše je 42 km², nejvyšší bod je bezejmenné místo na Navase (77 m n. m.) Celkem 6 (skupin) ostrovů jsou dnes přírodní rezervace pod U. S. Fish and Wildlife Service (Správou ryb a divoké zvěře Spojených států), 1 je nestátní přírodní rezervace a 2 jsou využívány armádou resp. námořnictvem. Všechny až na Palmyru mají status nezačleněného území. .

Tato území jsou společně označována dvoupísmennou zkratkou UM. Jsou seskupována ze statistických důvodů. Nemají společnou kulturu ani politickou historii. Jediným rysem společným opravdu všem uvedeným celkům je skutečnost, že se jedná o prakticky neobydlené ostrovy pod americkou svrchovaností.

Oficiální název:

Menší odlehlé ostrovy USA

Časové pásmo:

středoevropský -13 až +12 v závislosti na poloze ostrovů, jednotlivé ostrovy se nachází po obou stranách datumové hranice.

Jazyky:

angličtina

Zdraví:

žádné povinné očkování

Důležité kontakty:

volací kód   zpět : 00420

Elektřina:

adaptér

Podnebí:

tropické klima, celoroční teploty 25-30 stupňů

Měna:

americký dolar

Cestovní doklady:

platný cestovní pas se strojově čitelnými údaji a biometrickými údaji, který se vydává od 1.9.2006 ,cestovní a zvláštní povolení amerického úřadu US Fish and Wildlife Service .

Celní a devizové předpisy:

standardní, t.zn.množství pro osobní spotřebu

Historie:

Žádný z ostrovů kromě Midway není v současnosti trvale osídlen. Celkem 7 z 9 (skupin) ostrovů bylo zabráno Američany v letech 1857 až 1859 kvůli guanu. Celkem 6 (skupin) ostrovů jsou dnes přírodní rezervace pod U. S. Fish and Wildlife Service (Správou ryb a divoké zvěře Spojených států), 1 je nestátní přírodní rezervace a 2 jsou využívány armádou resp. námořnictvem. Všechny až na Palmyru mají status nezačleněného území.