Mauritánie - dovolená 2018

Detail státu

Mauritánie Mauritánie - transparent

za cenu - .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

[Zobrazit mapu]

Mauritánská islámská republika leží v severozápadní africe při pobřeží Atlantského oceánu. Povrch je převážně nížinatý, pouštní. Jedná se o poměrně chudou zemi s nízkou průměrnou délkou života a s negramotností cca 50 %. V roce 2005 zde došlo k nekrvavému převratu, o 2 roky později pak k volbám.

Oficiální název:

Mauritánská islámská republika

Hlavní město:

Nouakchott

Časové pásmo:

(zimní čas) :-1

Jazyky:

arabština

 Náboženství:

sunnitští muslimové (99,5 %

Zdraví

Mauritánie nedisponuje téměř žádnou sítí zdravotní péče, s výjimkou hlavního města Nouakchottu a obchodního centra Nouadhibou, kde lze nalézt alespoň základní zdravotní ošetření v případě nutnosti. Před cestou je bezpodmínečně nutné mít řádně smluvené zdravotní pojištění včetně pokrytí nákladů na převoz do ČR, neboť cena nadstandardního zdravotního ošetření může být velmi vysoká.Očkování není povinné a očkovací průkaz mauritánské úřady nevyžadují. Pokud však pobyt v Mauritánii přesahuje dva týdny, může být požadováno očkování proti žluté zimnici. V případě cestování po odlehlejších oblastech Mauritánie se velmi doporučuje očkování hepatitis A, B a tyfus. V jižních oblastech hrozí také v období dešťů riziko malárie.

Důležité kontakty:

volací kód tam: 00222

„ „ zpět: 00420

Hôpital National: +222 525 21 35

Poliklinika: +222 525 12 12

Pohotovostní lékárny: +222 525 16 93/53 93/53 12/53 69/20 04

Pohotovostní lékaři: +222 252 15 71/23 98

Záchranná služba policie: 17

požárníci: 18

Elektřina:

220V, 50 Hz

Podnebí:

Podnebí je tropické suché, jen na jihu vlhčí s krátkým letním obdobím dešťů

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Maximální denní teploty 27 30 31 31 32 33 30 31 33 34 32 28
Minimální denníc teploty 15 16 17 18 20 22 23 25 26 23 20 16
Průměrný počet dešť.dnů  1  1  1  1 1 1 1 2 3 1 1  1

Měna:

ukíja

Cestovní doklady:

Pro vstup a pobyt v Maroku (Mauritánii a Senegalu)je potřeba mít m.j. platný plnohodnotný cestovní doklad, který je vydáván v České republice (nikoli na zastupitelských či konzulárních úřadech)

Vízum a formality:

Ke vstupu do Mauritánie musí být občan ČR vybaven cestovním pasem s platností nejméně dalších 6 měsíců.
Držitelé cestovních pasů České republiky potřebují ke vstupu do Mauritánie vízum, udělované Velvyslanectvím Mauritánské islámské republiky. Česká republika spadá pod velvyslanectví Mauritánie v Berlíně

Celní a devizové předpisy:

Mauritánské celní předpisy dovolují bezcelní dovoz oblečení, předmětů osobní potřeby, filmů, tabákových výrobků a potravin v množství přiměřeném délce pobytu. Rovněž v případě léků musí druh a množství odpovídat předepsané osobní spotřebě. Dovoz alkoholu není povolen. Dovoz zbraní není do Mauritánie bez příslušného povolení dovolen. Dovoz domácích a jiných zvířat je podmíněn mezinárodním očkovacím průkazem s platným očkováním proti vzteklině a se záznamem o provedení veterinární prohlídky, jejíž datum nesmí být starší než 3 dny. Kočky a psi mladší 3 měsíců mohou být dovezeni bez veterinárních prohlídek.

Dovoz valut je neomezen, musejí být však deklarovány při příjezdu. Nesmí být dovážena místní měna. Vyvézt se může množství valut, které bylo deklarováno při příjezdu, snížené o výměnu za místní měnu. Místní měna se vyvážet nesmí. Zpětná výměna na valuty je možná.

Historie:

Mauritánie byla osídlena od pravěku - první archeologické důkazy pocházejí z doby kamenné. Později se do oblasti dostali Berbeři, kteří si místní černé obyvatelstvo podrobili. Berbeři pak po dlouhou dobu zajišťovali obchod mezi severními částmi Afriky a Ghanským královstvím, jehož hlavní město Kumbi Saleh leželo právě v dnešní jihovýchodní Mauritánii. V 11. století se Bebeři dostali pod vliv Arabů ze severu. Jejich potomci se stali horní vrstvou Mauritánské společnosti a arabština postupně vytlačila berberské jazyky, stajně tak byla potlačena berberská původní kultura. Na přelomu 19. a 20. století se na atlantickém pobřeží se usadili Francouzi, kteří později postupovali podél řeky Senegal do vnitrozemí. Oblast Mauritánie se stala francouzkým protektorátem v roce 1905, později byla prohlášena francouzkou kolonií (1920). Samostatnost byla prohlášena v roce 1958. Další politický a ekonomický vývoj země je neustále velmi neklidný.