Kiribati - dovolená 2018

Detail státu

 - transparent

za cenu - .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

[Zobrazit mapu]

Republika Kiribati se nachází na korálových ostrovech v západní části Tichého oceánu. Povrch ostrovů je nízký, podnebí tropické rovníkové s častými tajfuny. Jedná se o agrární stát s významným rybolovem.

Oficiální název:

Republika Kiribati

Hlavní město:

Bairiki

Časové pásmo:

zimní čas) :+11 hod

Jazyky:

kiribatština, angličtina

Náboženství:

řím. katolíci (52 %), protestanti (39 %)

Zdraví:

Zdravotnictví na Kiribati nedosahuje západního stadardu.
Vzhledem k situaci, kdy lékaři předpokládají platbu za ošetření v hotovosti, je nezbytně nutné zařídit si před cestou kvalitní mezinárodní zdravotní pojištění platné pro oblast Oceánie, které umožní pozdější refundaci vzniklých výdajů.

V zemi se občas vyskytuje horečka dengue a proto je třeba se bránit kousnutí moskyty častým používáním repelentních prostředků.
Důrazně se doporučuje pít pouze balenou nebo převařenou vodu. Všechnu zeleninu je třeba před konzumací uvařit a ovoce oloupat.

Povinné očkování:
Očkování proti žluté zimnici se požaduje od osob starších 1 roku, které přijíždějí ze zemí s endemickým výskytem žluté zimnice. Očkování by mělo proběhnout nejméně 10 dní před vstupem do země.

Doporučená očkování:
Naléhavě se doporučuje očkování proti virové hepatitidě a proti břišnímu tyfu. V případě dlouhodobého pobytu se doporučuje očkování proti virové hepatitidě B. Zkontrolujte si svá očkování proti záškrtu, tetanu a spalničkám.

Malárie:
Není.

Další rizika infekčních onemocnění:
Průjmová onemocnění, Horečka dengue, Lymfatická filarióza, Virová hepatitida C, venerická onemocnění.

 Důležité kontakty:

volací kód tam: 00686

„ „ zpět: 00420

nouzové volání: 999

 

Elektřina:

240 V 50 Hz + adaptér

Podnebí:

podnebí tropické rovníkové s častými tajfuny

 

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Maximální denní teploty 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30
Minimální denní teploty 26 26 26 26 25 26 26 26 26 26 26 26
Průměrný počet dešť.dnů  20  15 15 12 13 10 11 8 66 6  8  15

Měna:

1 australský dolar = 100 centů

Cestovní doklady:

cestovní pas platný ještě nejméně tři měsíce po plánovaném návratu, dostatek finančních prostředků na pobyt a zpáteční letenku.

Vízum a formality:

K cestě do Republiky Kiribati je potřebné vízum o které je nutno požádat na zastupitelském úřadě Kiribati. K žádosti o vízum je potřeba doložit cestovní doklad platný ještě nejméně tři měsíce po plánovaném návratu, fotokopii zpáteční letenky, doklad o vlastnictví dostatečného množství finančních prostředků a 2 fotografie. Poplatek činí 40 AUD za jeden vstup a 70 AUD za více vstupů.

Celní a devizové předpisy:

Předpisy Republiky Kiribati striktně zakazují dovoz zbraní, munice, výbušnin a pornografie. Stejně tak je omezován dovoz rostlin nebo jejich částí, ovoce, zeleniny, půdy, zvířat nebo zvířecích produktů. Turisté nesmějí vyvážet památky starší třiceti let, tradiční bojové meče, domorodé nářadí, taneční ozdoby nebo zbroj.

Historie:

Prvními obyvateli této země byli Mikronésané. Ti se zde usadili před třemi tisíci lety. Později sem připlouvali Polynésané z území dnešního Fidži, Samoy a Tongy. Roku 1606 objevil ostrovy mořeplavec Pedro Fernandes de Queiros. V roce 1765 se zde vylodii britští mořeplavci a roku 1788 dostaly jméno Gilbertovy ostrovy. Na konci 18.století většinu atolů v roce 1788 prozkoumal a zmapoval britský mořeplavec Thomas Gilbert, po němž hlavní skupinu ostrovů v roce 1820 ruský admirál Ivan Fjodorovič Kruzenštern (Иван Фёдорович Крузенштерн) a francouzský kapitán Louis Duperrey pojmenovali Gilbertovy ostrovy (Gilbert Islands). V roce 1857 se zde začalo šířit křesťanství. V roce 1892 vyhlásili Britové nad skupinou Kiribati protektorát, o devět let později obsadili ostrov Banaba. V roce 1916 se protektorát změnil v britskou korunní kolonii. Neobydlená skupina atolů Rawaki byla připojena v roce 1937 k území kolonie Britů. Za 20světové války ostrovy okupovali Japonci. Okupace skončila v listopadu 1943 americkým vítězstvím v bitvě o Tarawu. Nezávislá republika byla vyhlášena 12.července 1979.